Cuda techniki

Dzisiejsza technika pozwala nam tworzyć niesamowite budowle. Jedyne w swoim rodzaju, piękne, a zarazem idealne pod względem estetycznym i użytkowym. Czy znasz najznakomitsze twory dzisiejszego świata? Jesteś w stanie wymienić chociaż trzy z nich?

Pierwszym na naszej liście cudów techniki dzisiejszego świata jest hotel Ritz-Carlton. W tym hotelu znajduje się aż 312 pokoi, które leżą między piętrami numer 102, a 118 mierzącego 490 metrów wieżowca Międzynarodowego Centrum Handlu w Hong Kongu.

Drugim cudem techniki jest najdłuższy most świata: Qingdao Haiwan Bridge. Jego długość wykosi aż 42,4km. Znajduje się w Chinach i łączy Qingdao z przedmieściami Huangdao. Opiera się na ponad pięciu tysiącach filarów, posiada sześć pasów ruchu, a zaprojektował go Shandong Gausu Group. Budowa mostu kosztowała pięć i pół miliarda funtów. Wyobrażacie sobie jakie maszyny musiały pracować przy jego budowie?

Na trzecim miejscu lokuje się pierwszy na świecie most, który został oparty na podwójnej helisie(model struktury DNA). Most ma długość niespełna trzystu metrów. Wisi nad Marina Bay, a jego niesamowite wyposażenie to komputerowo sterowane oświetlenie, które ma poprawiać samopoczucie spacerowiczów. Zaprojektowany przez Cox Group, Aroup przy współpracy z architekt 61. Całość konstrukcji waży 1700 ton. Wyobrażacie sobie jak ciężko musiały pracować koparki, aby zbudować odpowiednie fundamenty Dla tego mostu?

Dzisiejsza technika potrafi nas naprawdę mocno zaskakiwać. Warto wiedzieć do czego zdolni są nasi budowniczowie. Warto znać współczesne cuda techniki.
Copyright © 2011 budownictwo.